top of page
Image by Clem Onojeghuo

Tehdit Aktörü Simülasyonu ve Kırmızı Takım Çalışmaları

Netlore Kırmızı Ekip tarafından gerçek hayattan saldırı senaryolarıyla sıkılaştırılmış güvenlik duruşunuzu oluşturun.

Kırmızı Takım nedir?
Two opposite teams, red team and blue team, in a table football.jpg

En iyi savunma saldırıdır

Proaktif yaklaşımı benimseyen Red Teaming, yalnızca BT kontrollerinizin (yani güvenlik duvarlarının) dayanıklılığını değil, aynı zamanda çalışanlarınızın, süreçlerinizin ve teknolojinizin güvenlik duruşunu ve yeteneklerini test etmek için gerçekçi bir yaklaşım sağlayan, nesnel tabanlı bir saldırı simülasyonudur. gerçekçi ve hedefe yönelik bir saldırıyı belirlemek, hafifletmek ve yanıt vermek.

Neden Kırmızı Takım?

Potansiyel saldırganları simüle eden Privasec Red ekibi, güvenliğinizde düzeltilmesi gereken gerçek ve mevcut güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için istihbarat toplama, sosyal mühendislik, bilgisayar korsanlığı ve fiziksel izinsiz girişi birleştirerek güvenliğinizi ihlal etmeye çalışacaktır.

Saldırılar çok katmanlıdır ve hedefler, kurumsal "taç mücevherlerinizi" veya kritik iş hizmetlerinizi hedef almaya odaklanır, böylece siber esnekliğinizi anlayabilir ve gerçekçi bir saldırıya verilecek yanıtı belirlemek için mevcut güvenlik kontrollerini stres testine tabi tutabilirsiniz. Savunma stratejinizde, risk/potansiyel ve diğer 'eğer'leri atladığı, karşı çıkılamayan somut kanıtlar sunduğu kör noktaları belirlemenize olanak tanır. (inkar edilemez)

Kırmızı Takım Metodolojimiz
Image by Single.Earth

Gerçek Hayat Saldırı Senaryolarının Hazırlanması ve Yürütülmesi

RED Ekibimiz, güvenlik kontrollerindeki potansiyel boşlukları belirlemek ve hedefli ve uyumlu saldırı senaryoları oluşturmak için fiziksel gözetim, istihbarat toplama ve sinyal tarama dahil keşif faaliyetleri yürütecektir.

İnsan, süreç ve teknoloji dayanıklılık kontrollerini değerlendirmek için saldırı senaryoları yürütülecektir.

Tatbikatın ilerleyişi hakkında düzenli güncellemeler sağlanacaktır.

İhtiyaçlarınızın Anlaşılması

Öncelikle değerlendirme hedeflerinizi ve ayrıca egzersiz kapsamına dahil edilecek ve hariç tutulacak yöntemleri, teknikleri ve sistemleri anlıyoruz.

  Belirli bir işlemi veya politikayı (erişim kartı klonlama, USB bulaşmış çubukların rastgele bırakılması, vb.) test etmeniz gerekiyorsa, belirli yöntemlerin dahil edilmesini isteyebilirsiniz.

Zaman çerçeveleri, başlamadan önce tartışılacak ve üzerinde anlaşmaya varılacak ve istenen karmaşıklık düzeyine bağlı olarak değişecektir.

Reddedilemez Sonuçlar

Katılımın sonucu olarak, destekleyici kanıtlarla birlikte adım adım gerçekleştirilen saldırıları detaylandıran resmi bir rapor sunulacaktır.

RED Team saldırıları, güvenlik zayıflıklarınızı ortaya çıkarırken etkili bir şekilde 'net kesim' kanıtı sağlar. Riskleri/potansiyelleri ve diğer "eğer"leri atlayarak, karşı çıkılamayan somut kanıtlar sunar, dolayısıyla inkar edilemez.

Her senaryonun sonuçları ve gelecekteki saldırılara maruz kalmanızı azaltmak için öncelikli öneriler de sağlanacaktır.

Ekibimizin sertifikaları

linkedin_thumb_image.png

OSWE

Offensive Security Web Expert

image.png

OSCP

Offensive Security Certified Professional

CEH_Badge.png

CEH

Certified Ethical Hacker

GCIH.png

GCIH

GIAC Certified Incident Handler

bottom of page